ویپ دخان سون

ویپ چیست ؟!

درسال ۲۰۰۷ دستگاه ویپ به عنوان جایگزینی مناسب برای سیگار و قلیان به جهان معرفی شد. شرکت‌های بسیاری اقدام به تولید این دستگاه با خصوصیات متفاوت نسبت به دیگری نموده‌اند. درواقع ویپ وسیله‌ای است که در آن مایعی به نام جویس تبدیل به بخار تبدیل شده و شخص با استنشاق این بخار حس سیگار  و یا قلیان کشیدن را تجربه می‌کند. به مصرف این دستگاه «ویپینگ» گفته می‌شود. در واقع هر ویپ به طور کلی از یک مایع برخوردار است که از این مایع به‌واسطه‌ی گرما بخار تولید می‌شود. دستگاه های ویپ شامل ۶ بخش مخزن یا تانک، مایع ویپ یا جویس، سیم المنت یا سیم وایر، دهانه یا لبی، باتری و گرما دهند هستند.

متاسفانه با وجودی که تحقیقات کمی در ارتباط با فواید یا عوارض دستگاه ویپ انجام نشده، هنوز دقیقاً مشخص نیست که دقیقاً ویپ از لحاظ سلامتی چه مقدار ضرر دارد. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده از دستگاه ویپ نسبت به سیگار تا 95 درصد خطرات ناشی از سیگار کشیدن را کاهش می‌دهد، این در حالی است که بعضی تحقیقات دیگر می‌گویند ویپ نیز مضراتی برای بدن دارد و حتی از گازهایی سمی برخوردار است.

در میان این همه تحقیقی که انجام می‌شود بایستی در نظر داشت که شرکت‌های تولید سیگار در سطح جهان با افزایش روزافزون استفاده از دستگاه‌های ویپ نگران سود خود شده‌اند و از هر راهی استفاده می‌کنند تا تمایل مردم به استفاده از دستگاه‌های ویپ را کاهش دهند و خلاصه کاری کنند که مردم باری دیگر به استفاده از سیگارهای آن‌ها برگردند و پول‌شان را در جیب آن‌ها بریزند. بنابراین هیچ احتمال آن کم نیست که شایعاتی که پیرامون مضر بودن ویپ وجود دارد عمدتاً ناشی از تبلیغات همین شرکت‌های دخانیات باشد.

پرسش یا پاسخ خود را پیدا نکردید ؟!

اصلا نگران نباشید. ما همیشه در کنار شما هستیم.

تلفن تماس

واتساپ